Od 1 marca 2024 roku parkowanie pojazdów na miejscach parkingowych usytuowanych po wschodniej stronie Al. Armii Krajowej od ul. Słowackiego do ul. Szkolnej podlega opłacie parkingowej.
W związku z pracami remontowymi ul. Piastowskiej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do al. 3 Maja i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 2 lutego br., na okres ok. 2 tygodni zmienią się trasy kursowania autobusów linii: 0, 6, 9 i 10.
W kierunku os. Wyzwolenia i Wierzej od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta autobusy pojadą ul. Sienkiewicza, Próchnika i Żeromskiego do przystanku Żeromskiego – Krakowskie Przedmieście i dalej bez zmian.
Na czas objazdu zostanie ustawiony tymczasowy przystanek przy ul. Żeromskiego przed skrzyżowaniem z al. 3 Maja.
W kierunku pętli przy ul. Słowackiego i Dmowskiego autobusy od przystanku Żeromskiego - Reymonta pojadą ul. Żeromskiego, Próchnika, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta i dalej bez zmian.
W związku z objazdem autobusy linii: 0, 6, 9 i 10 nie będą obsługiwać przystanku 3 Maja – Żeromskiego.
Z dniem 1 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Zmienią się trasy linii: 2, 5 i 6 oraz uruchomiona zostanie nowa linia 3. W celu realizacji zgłaszanych postulatów mieszkańców oraz dostosowaniu wielkości realizowanych usług do liczby pasażerów (zwłaszcza w dni powszednie w okresie wakacji szkolnych oraz dni weekendowe) ulegną zmianie rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych.
Ulica Słowackiego wyłączona z ruchu samochodowego w Noc Sylwestrową
Informujemy, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
                W związku z przywróceniem do ruchu skrzyżowania ulic Roosevelta i Wroniej od czwartku 16 listopada br linia autobusowa nr 5 będzie kursować swoją stałą trasą, co oznacza, że od tego dnia zaprzestaje się wykonywania kursów na ul. Wronią przez ul. 18 - go Stycznia a dojazd do i z ul. Granicznej oraz Bujen nie będzie wymagał przesiadki na ul. Dmowskiego.
                Przypominamy jednocześnie, że na ul. Roosevelta nadal obowiązuje ruch wahadłowy, co może powodować opóźnienia kursów do ul. Granicznej oraz Bujen.
Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniu 11 listopada br. w godzina 16.00 / 20.00 – w trakcie obchodów 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
Pierwszy etap remontu odcinka Al. Armii Krajowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego - częściowa zmiana trasy linii autobusowych. 
W związku z trwającą przebudową ulicy Wojska Polskiego od 4 października (środa) 2023 r. od godz. 7.00 wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego.
Informujemy, że w związku z wcześniejszym, niż pierwotnie planowano, przywróceniem ruchu na ul. Roosevelta, od godz. 14 zostaje przywrócone kursowanie autobusów linii 5 na trasie Dmowskiego Osiedle - Graniczna/Bujny.