Z przyjemnością informujemy, iż rozkłady jazdy piotrkowskiej komunikacji miejskiej zostały udostępnione w najpopularniejszym na świecie systemie map internetowych firmy Google. Odtąd, pasażerowie planując w serwisie Mapy Google podróż między dowolnymi punktami, mogą już wybrać jako środek transportu również nasze autobusy. Wyszukiwarka połączeń posiada graficzny oraz tekstowy interfejs, jest też dostępna poprzez aplikacje mobilne. W module planera podróży w przyjazny i intuicyjny sposób, dla dowolnie wybranej daty i pory dnia, można uzyskać informacje o wariantach trasy w zależności od planowanej godziny rozpoczęcia lub zakończenia podróży.
Co ważne, wyszukiwarka połączeń ma charakter globalny – wciąż włączani są do niej nowi przewoźnicy i sieci komunikacyjne, w tym również kolej. Dzięki temu można zaplanować podróż transportem publicznym np. ze Szczekanicy na... Lotnisko Chopina w Warszawie.
Informujemy, że w związku z obchodzonym w dniu 22 września 2023 r. Europejskim Dniem bez Samochodu, przejazdy piotrkowską komunikacją miejską będą odbywać się bezpłatnie. Uprawnienie w tym dniu dotyczy wszystkich pasażerów i nie jest wymagane posiadanie przy sobie jakiegokolwiek dokumentu uprawniającego do darmowego przejazdu.
W dniach od 16 do 22 września 2023 roku, w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem "Jazda z CO2", Nextbike Polska wprowadza wyjątkową ofertę. Użytkownicy systemów rowerowych Nextbike w Piotrkowie Trybunalskim będą mogli korzystać z darmowej pierwszej godziny jazdy każdego dnia tego tygodnia.
W związku z pracami remontowymi ul. Przedborskiej, na odcinku od Ronda Lecha i Marii Kaczyńskich do Ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 18 września br., zmieni się trasa kursowania autobusów linii 8.
Sprawdź ważność swojego identyfikatora postojowego osoby niepełnosprawnej
W związku z remontem ul. Roosevelta oraz zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Roosevelta i Wroniej od dnia 28 sierpnia br. na okres około 3 miesięcy nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 5.
W związku z organizacją Marszu „Human Machine 100 km vol. 3 – The Cage” i zamknięciem dla ruchu ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki, w dniach od 26 sierpnia br (od godz. 14) do 27 sierpnia br. (do godz. 23) nastąpią zmiany tras przejazdu autobusów MZK przez centrum miasta:
Z dniem 1 września 2023 r. wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych obsługiwanych przez MZK.
W związku z pracami związanymi z budową ładowarki dla autobusów elektrycznych i wymianą nawierzchni na pętli przy ul. Słowackiego, od dnia 31 lipca br. przez około tydzień, autobusy linii: 0, 6, 7, 8 i 10 kursy będą rozpoczynać na przystanku Concordii – Słowackiego.
W sobotę 8 lipca br. w związku z Uroczystą Przysięgą Wojskową, od godz. 9 do godz. 15 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki. W związku z powyższym wyłączony z obsługi będzie zespół przystankowy Słowackiego – Sąd oraz przystanek Dworzec Kolejowy (po stronie Wieży Cisnień).
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.