W związku z remontem ul. Roosevelta oraz zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Roosevelta i Wroniej od dnia 28 sierpnia br. na okres około 3 miesięcy nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 5.
W związku z organizacją Marszu „Human Machine 100 km vol. 3 – The Cage” i zamknięciem dla ruchu ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki, w dniach od 26 sierpnia br (od godz. 14) do 27 sierpnia br. (do godz. 23) nastąpią zmiany tras przejazdu autobusów MZK przez centrum miasta:
Z dniem 1 września 2023 r. wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych obsługiwanych przez MZK.
W związku z pracami związanymi z budową ładowarki dla autobusów elektrycznych i wymianą nawierzchni na pętli przy ul. Słowackiego, od dnia 31 lipca br. przez około tydzień, autobusy linii: 0, 6, 7, 8 i 10 kursy będą rozpoczynać na przystanku Concordii – Słowackiego.
W sobotę 8 lipca br. w związku z Uroczystą Przysięgą Wojskową, od godz. 9 do godz. 15 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Słowackiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki. W związku z powyższym wyłączony z obsługi będzie zespół przystankowy Słowackiego – Sąd oraz przystanek Dworzec Kolejowy (po stronie Wieży Cisnień).
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
 
W związku z przesunięciem terminu oddania do użytkowania pętli przy ul. Dmowskiego, autobusy linii: 2, 4, 5, 6 i 9 powrócą na swe stałe trasy od dnia 4 lipca br.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
Od dnia 1 lipca br. wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
W piątek 9 czerwca br. w związku z Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur, od godz. 18 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Od dnia 17 maja br. częściowo przywrócona zostanie przez autobusy linii: 2, 4, 6 i 9 obsługa ul. Dmowskiego.
W związku z zakończeniem modernizacji ul. Słowackiego i Wojska Polskiego, z dniem 15 maja 2023 r., od godz. 8 przywrócony zostaje przejazd autobusów MZK linii: 0, 1, 7, 8, 9 i 10 przez zmodernizowane odcinki ulic.