Od dnia 1 maja br. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii 2, 4, 5, 6, 7 i 9. Zmianie ulegną także trasy autobusów linii 6 i 9.
W związku z odbywającymi się w dniu 3 maja br. na pl. Kościuszki obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w godz. 9:30-12:30 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Autobusy w kierunku zachodnim miasta kursować będą ul. Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Wiadukt i dalej bez zmian. Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie istniejące przystanki, natomiast ominięte zostaną przystanki Słowackiego-Sąd oraz Dworzec Kolejowy.
W kierunku wschodnim objazd poprowadzony zostanie ul. Sienkiewicza do al. Kopernika i dalej zgodnie z obowiązującymi trasami. Pominięty w obsłudze będzie przystanek Słowackiego-Sąd.
Informujemy, że w okresie od 6 do 11 kwietnia 2023 r. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
W nocy z 31 marca na 1 kwietnia od godz. 24.00 uruchomiony zostanie kolejny sezon sytemu Piotrkowski Rower Miejski. Na użytkowników czeka 5 stacji rowerowych, po 8 rowerów każda, w następujących lokalizacjach:
W związku z pracami remontowymi na ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Wolborskiej do ul. Jerozolimskiej i zamknięciem dla ruchu modernizowanego odcinka ulicy, od dnia 15 marca br. od godz. 8:00 na okres około miesiąca, zmienią się trasy przejazdu autobusów linii 0 i 9.
Linia 0 w obu kierunkach kursować będzie ul. Wyzwolenia, Wolborską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową i Jerozolimską.
Linia 9 w kierunku ul. Wyzwolenia kursować będzie ul. Wojska Polskiego, Jerozolimską, Zamkową, Skłodowskiej Curie, Wolborską, natomiast w kierunku centrum miasta ul. Wyzwolenia, Sulejowską, Skłodowskiej-Curie, Zamkową, Jerozolimską, Wojska Polskiego i dalej bez zmian.
W zamian za nieobsługiwany przystanek Pl. Litewski (przy ul. Wojska Polskiego) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek przy ul. Skłodowskiej-Curie (przed skrzyżowaniem z ul. Zamkową).
Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
 
Informujemy, że w okresie od 22 grudnia 2022 r. do 2 stycznia 2023 r. autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
  • 22, 23 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej;
  • 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny soboty. Autobusy kursować będą do ok. godz. 18;
  • 25, 26 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w niedzielę. Autobusy kursować będą w godzinach 10-20;
  • 27 - 30 grudnia 2022 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej;
  • 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny soboty. Autobusy kursować będą do godz. 20;
  • 1 stycznia 2023 r. (Nowy Rok) - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w niedzielę. Autobusy kursować będą w godzinach 10-20.
  • 2 stycznia 2023 r. - obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w dni powszednie nauki szkolnej.
W miniony czwartek (08.12) w siedzibie firmy Solaris pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wzięli udział w odbiorze technicznym wyprodukowanych dla naszego miasta „miękkich” hybryd.