W miniony czwartek (08.12) w siedzibie firmy Solaris pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego wzięli udział w odbiorze technicznym wyprodukowanych dla naszego miasta „miękkich” hybryd.
W związku z protestem rolników w dniu 7 grudnia br. przed siedzibą Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim przy al. 3 Maja, w godz. 10-14 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Autobusy linii 1, 5 i 8, w przypadku braku możliwości przejazdu przez skrzyżowanie al. 3 Maja – Pasaż Rudowskiego kursować będą objazdem al. Kopernika, ul. Sienkiewicza i Piastowską z pominięciem przystanku al. 3 Maja – al. Kopernika.
Od dnia 28 listopada br. wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy linii 5 i 8 dla dnia powszedniego nauki szkolnej.
W dniu 11 listopada br. w związku z obchodami 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w godzinach od 9.30 do 12.30 zostanie zamknięta ulica Słowackiego od ul. Sienkiewicza do ul. Toruńskiej oraz Pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów przebiegać będą następująco:
Informujemy, że od 7 października br. obowiązywać będą nowe ceny biletów w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.
Dostępne rodzaje biletów oraz ich ceny przedstawiono poniżej.
27-09-2022

Skoda na sprzedaż

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłasza pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu służbowego stanowiącego własność  Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim – samochód osobowy Skoda Fabia Nr rej. EP 25775
W dniu obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu (22 września) w autobusach MZK Sp. z o.o. każdy pasażer,  będący właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego będzie mógł bezpłatnie podróżować na podstawie okazanego podczas kontroli biletów ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem (Uchwała Nr IV/42/19 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z 30 stycznia 2019 r. ze zm.).
W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. Użytkownicy większości systemów rowerowych, których operatorem jest Nextbike Polska, będą mogli przez godzinę jeździć za darmo.