Kursowanie autobusów MZK w dniach 30 października - 1 listopada 2021 r.
W dniu 22 września obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu.
Korekta rozkładu jazdy linii 5 od 20 września 2021 r.
 
Tymczasowa zmiana przejazdu autobusów MZK linii Nr 1 – wyłączenie z obsługi komunikacyjnej ul. Gospodarczej i Żwirki w Piotrkowie Trybunalskim.
19-08-2021

KIA na sprzedaż

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłasza pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż samochodu służbowego stanowiącego własność  Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim – samochód ciężarowy – skrzynia KIA K 2500  o nr rej. EP 22666.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłasza pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż przyczepy ciężarowej, rolniczej stanowiącej własność Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim – PRZYCZEPA CIĘŻAROWA ROLNICZA PRONAR T653 WYWROTKA o ładowności 4 ton o nr rej. EP 15723 
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przygotowanego zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych projektu analizy kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem przy świadczeniu usług piotrkowskiej komunikacji miejskiej autobusów zeroemisyjnych.
W związku z zaplanowaną od 1 sierpnia br. zmianą trasy przejazdu linii 0 informujemy, że linia ta zostanie wycofana z ul. Spacerowej jedynie na odcinku od ul. Michałowskiej do skrzyżowania z ul. Rolniczą i Krętą.
Autobusy linii 0 nadal kursować będą ul. Spacerową w kierunku ul. Mickiewicza i Michałowa obsługując przystanki:
  • Spacerowa – Partyzantów;
  • Spacerowa – Cmentarz,
oraz w kierunku ul. Słowackiego obsługując przystanek Spacerowa – Partyzantów.
Od dnia 1 sierpnia br. wprowadzone zostaną zmiany w przebiegu trasy linii 0 oraz korekta w rozkładzie jazdy linii 5.
Na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim w ostatnich dniach zostały usunięte z miejsc przystankowych wiaty typu „Kaliski” tj. potocznie nazywane „grzybki” (z ulic: Wojska Polskiego/Zamurowa; Wojska Polskiego/Wolborska; Kostromska/Dmowskiego; Roosevelta/Przemysłowa).