Od  poniedziałku 1 czerwca 2020 r. podwyższony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego.
Na stronie internetowej gov.pl pojawiła się informacja, że od soboty 30 maja "będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej" https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania
Od północy 1 czerwca 2020 r. (w nocy z niedzieli na poniedziałek) zostaną aktywowane rowery miejskie.
Od dnia 1 czerwca br. wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów MZK w znacznej mierze oparty na rozkładzie jazdy obowiązującym w dni powszednie wolne od nauki szkolnej przed ogłoszeniem stanu epidemii.
Od poniedziałku, 1 czerwca br., zostaną zlikwidowane strefy wydzielone w autobusach MZK. Tym samym przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów u kierowcy. Bardzo prosimy o posiadanie odliczonych kwot. Zachęcamy jednocześnie do zakupu biletów w punktach sprzedaży oraz przez urządzenia mobilne.
Do 30 czerwca 2020 r. Biuro Strefy Płatnego Parkowania mające swoją siedzibę przy ul. Słowackiego 20 na I piętrze będzie otwarte dla interesantów w godzinach 9.00 – 17.00.
W dniu 21 maja 2020 r. Zarząd Nextbike Polska S.A. wystosował oficjalne pismo do Dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, w którym zapewnił, że wbrew doniesieniom pojawiającym się w mediach, spółka nie upada.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta prostuje nieprawdziwe informacje, które zostały umieszczone w mediach społecznościowych przez Radnego Rady Miejskiej, w sprawie opłat targowych obowiązujących na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
Od  poniedziałku 18 maja podwyższony limit pasażerów w środkach transportu publicznego.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że od dnia 19 maja 2020 roku przywraca funkcjonowanie targowisk administrowanych przez miasto Piotrków Trybunalski, ograniczonych dotychczas tylko do sprzedaży produktów spożywczych i higienicznych, także o pozostały asortyment. Zniesienie ograniczeń dotyczy wyłącznie podmiotów posiadających rezerwację stanowisk handlowych.