Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
27-12-2016
zdjęcie
Informacja dotycząca strefy płatnego parkowania
Na mocy Uchwały Nr XXIV/333/16 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 29 czerwca 2016 roku w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego, określenia wysokości stawek i sposobu ich pobierania (Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego z 20 lipca 2016 r. poz. 3358) od 1 stycznia 2017 roku wchodzą w życie zmiany w zakresie organizacji strefy płatnego parkowania tj.:
 
  1. Zmiana obszaru strefy poprzez wyłączenie ze strefy ul. Młynarskiej, ul. Zjazdowej oraz części ulic: Belzackiej, Częstochowskiej i Narutowicza.
  2. Wydłużenie czasu bezpłatnego postoju dla osób niepełnosprawnych oraz kierowców przewożących osobę niepełnosprawną, posiadających identyfikator postojowy osoby niepełnosprawnej, wydawany przez Biuro Strefy Płatnego Parkowania do 90 minut (dotychczas 60 minut).
  3. Identyfikator postojowy osoby niepełnosprawnej będzie wydawany na 2 lata (dotychczas na 1 rok).

Od 2 stycznia 2017 roku siedziba Biura Strefy Płatnego Parkowania mieścić się będzie przy ul. Słowackiego 20 na I piętrze.
Od nowego roku zmianie ulegnie również wygląd druku o opłacie dodatkowej, wystawianego przez kontrolerów strefy płatnego parkowania, gdyż będzie on drukowany z mobilnego urządzenia kontrolerskiego.
Wszystkie parkometry zostaną wymienione na nowe. Ważne jest to, że przy dokonywaniu opłat za parkowanie w parkometrze będzie konieczne wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu.  
Szczegółowe informacje dot. obsługi parkometrów jak też regulamin strefy dostępne będą na każdym parkometrze oraz na stronie internetowej: www.zdium-piotrkow.pl
← powrót