Dynamiczna informacja pasażerska KiedyPrzyjedzie.pl

Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
03-01-2023
Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:
- odwiedzając stronę internetową piotrkow.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też, po powiększeniu obszaru mapy, wskazać interesujący nas przystanek. Ikonka widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą potencjalne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Uaktualnianie prezentowanych prognoz odjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej zakładce można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na poszczególne linie, na dowolnie wybrany dzień;
- korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie). Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów oraz zakładka z teoretycznymi rozkładami jazdy;
- instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym:
Android:
(https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid)
iOS:
(https://apps.apple.com/pl/app/kiedyprzyjedzie/id1488753108?l=pl)
lub Windows Phone:
(https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0)
Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który od teraz posiada wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy. Dane o realizowanych kursach pozwolą na jeszcze lepsze dostosowanie oferty przewozowej do potrzeb mieszkańców i znacznie poprawią punktualność.
Serwis kiedyPrzyjedzie.pl funkcjonuje w około 100 polskich miastach. Korzystają z niego m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej w Bielsku Białej, Opolu, Jaworznie, Grudziądzu czy Koszalinie.
← powrót