Remont ul. Roosevelta. Zmiany w funkcjonowaniu linii 5 od 28 sierpnia br.

Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
22-08-2023
W związku z remontem ul. Roosevelta oraz zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ul. Roosevelta i Wroniej od dnia 28 sierpnia br. na okres około 3 miesięcy nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii 5.
Wszystkie kursy linii 5 z ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Meszcz zostaną skrócone do pętli przy ul. Wroniej. Autobusy do pętli przy ul. Wroniej, od przystanku Dmowskiego Osiedle kursować będą ul. 18 stycznia (z pominięciem ul. Żelaznej i Roosevelta).
W celu umożliwienia pasażerom dojazdu do ul. Granicznej i Bujen, kursować będzie dodatkowy autobus linii 5 na odcinku Dmowskiego Osiedle – Graniczna/Bujny. Trasa przejazdu przebiegać będzie ul. Dmowskiego, Żelazną i Roosevelta (z pominięciem ul. Wroniej).
W rozkładzie jazdy linii 5 oznaczone zostaną kursy skomunikowane z dodatkowym autobusem, który będzie oczekiwał na przyjazd autobusu linii 5 z centrum miasta. Pasażerowie podróżujący do ul. Granicznej lub Bujen będą przesiadać się do dodatkowego autobusu na przystanku Dmowskiego Osiedle, natomiast pasażerowie udający się do ul. Wroniej kontynuować będą podróż bez przesiadki.
Z Bujen lub z ul. Granicznej będzie można dojechać do przystanku Dmowskiego Osiedle, a kontynuować podróż będzie można autobusami linii: 2, 4, 5, 6 lub 9.
W okresie obowiązywania starego rozkładu jazdy (tj. od dnia 28 do dnia 31 sierpnia br.) realizowane będą następujące kursy do ul. Granicznej (odjazdy z przystanku Dmowskiego Osiedle: 7:03, 8:30, 13:50, 14:30, 15:50, 16:30) oraz z ul. Granicznej: 6:17, 7:17, 8:52, 14:12, 15:12, 16:12).
Kursy realizowane do ul. Granicznej i Bujen od dnia 1 września br. zostaną oznaczone w rozkładzie jazdy, który zostanie umieszczony na stronie ZDiUM 23 sierpnia br.
 
W związku z wprowadzonym ruchem wahadłowym na ul. Roosevelta mogą wystąpić znaczne opóźnienia kursów.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
← powrót