Zmiana trasy objazdu autobusów MZK od 7 lipca 2020 r.

Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
02-07-2020
W związku z otwarciem dla ruchu wyremontowanego fragmentu ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Polskiej Organizacji Wojskowej do ul. Łódzkiej, z dniem 7 lipca br. ulegną zmianie trasy objazdów autobusów komunikacji miejskiej.
  • Autobusy linii 0, 2, 5, 7 i 8, w kierunku centrum miasta, od przystanku Słowackiego – al. Armii Krajowej kursować będą al. Armii Krajowej, ul. Polną, Wojska Polskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej bez zmian. W kierunku przeciwnym od przystanku Słowackiego – Sąd, autobusy kursować będą ul. Słowackiego, Polskiej Organizacji Wojskowej, Wojska Polskiego, Łódzką, al. Armii Krajowej i dalej bez zmian.
  • Linia 1 w kierunku Lotniska, od przystanku Wojska Polskiego – al. Armii Krajowej, kursować będzie al. Armii Krajowej, ul. Polną, Wojska Polskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej bez zmian. W kierunku Szczekanicy od przystanku Słowackiego – Sąd, autobusy kursować będą ul. Słowackiego, Polskiej Organizacji Wojskowej, Wojska Polskiego, Łódzką, al. Armii Krajowej do ul. Wojska Polskiego i dalej bez zmian. Dla linii 1 jadącej w kierunku Lotniska przystanek al. Armii Krajowej – Polna nie będzie obowiązywał.
  • Autobusy linii 3, 4 i 9, w kierunku centrum miasta, od przystanku Wysoka – Hutnicza kursować będą ul. Łódzką, Wojska Polskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej bez zmian. W kierunku przeciwnym od przystanku Słowackiego – Sąd, autobusy kursować będą ul. Słowackiego, Polskiej Organizacji Wojskowej, Wojska Polskiego, Łódzką i dalej bez zmian.
  • Linia 6 w kierunku Wierzej, od przystanku al. Armii Krajowej – Os. Górna kursować będzie al. Armii Krajowej, ul. Polną, Wojska Polskiego do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego, od przystanku Słowackiego – Sąd, autobusy kursować będą ul. Słowackiego, Polskiej Organizacji Wojskowej, Wojska Polskiego, Łódzką, al. Armii Krajowej i dalej bez zmian.
Na ulicy Łódzkiej, w pobliżu przychodni lekarskiej, dla kierunku od centrum miasta, funkcjonał będzie przystanek, który będzie obsługiwany przez wszystkie linie autobusowe.
Ponadto przywrócona zostanie obsługa przystanków:
  • Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW (po stronie Wieży Ciśnień);
  • Wojska Polskiego – Wiadukt.
Jednocześnie z dniem 7 lipca br., w celu dostosowania rozkładu jazdy do istniejących warunków drogowych wprowadzone zostaną korekty czasów odjazdów niektórych linii. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z rozkładami jazdy.
← powrót