W związku ze zbliżającym się okresem wiosennym i sprzyjającymi warunkami pogodowymi, trwają prace porządkowe na terenie miasta. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz Straż Miejska apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o uporządkowanie terenów prywatnych oraz chodników do nich przylegających. Liczymy na współpracę w podnoszeniu estetyki i czystości miasta.
Od 18 marca 2020r. pasażerowie komunikacji miejskiej i regionalnej mogą korzystać z odnowionej wiaty przystankowej usytuowanej przy ul. Żelaznej przy skrzyżowaniu z ul. Roosevelta. Teren pod zmodernizowaną wiatę został wyprofilowany i wyłożony płytami chodnikowymi.
Mimo tego, że słoneczna aura wręcz zachęca do korzystania z urządzeń zabawowych na miejskich placach zabaw, prosimy o rozwagę i nie przychodzenie z dziećmi do tych miejsc. Prosimy też aby rodzice uczulali na ten fakt dzieci starsze. W dobie zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego, lepiej nie kusić losu i wybrać inny, bezpieczniejszy sposób spędzenia wolnego czasu.
Rozwagą i odpowiedzialnością należy się wykazać w korzystaniu z urządzeń siłowni i boisk plenerowych.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta – administrator targowisk miejskich informuje, iż z powodu ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, iż od dnia 20 marca 2020 roku do odwołania administracja targowisk będzie NIECZYNNA.
Opłatę za usługę rezerwacyjną będzie można dokonać wyłącznie przelewem na konto bankowe wskazane na fakturze.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

 
16-03-2020

Uwaga

UWAGA ! UWAGA !
Z dniem 16.03.20120 r przewoźnicy wykonujący przewozy w ramach komunikacji regionalnej w granicach powiatu Piotrków Trybunalski, znacznie ograniczają realizowanie kursów na przedmiotowych liniach.
 
Od 16 marca 2020 r. do odwołania Biuro Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie Trybunalskim, mieszczące się przy ul. Słowackiego 20 (I piętro) będzie czynne dla interesantów w godzinach od 8.00 do 16.00.
Jak wynika z informacji pozyskanych od przedsiębiorców wykonujących prywatny transport zbiorowy osób na terenie miasta (busy) od dnia 16 marca 2020 r. zawieszone zostały wszystkie kursy.
W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że od 17 marca 2020 roku znacząco ogranicza funkcjonowanie targowisk administrowanych przez miasto, tylko do sprzedaży produktów spożywczych i higienicznych.
W związku z wprowadzeniem na obszarze naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego spowodowanego zakażeniem wirusem SARS-COV-2  autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim od 16 marca br kursują jak w ferie.